Jdi na obsah Jdi na menu
 


MINIFOTBAL CUP SEMANÍN 2007


Poslední červnovou sobotu uspořádal Fotbalový oddíl TJ Semanín již 12. ročník populárního turnaje v malé kopané – Minifotbal Cup Semanín 2007.

Letošního ročníku se zúčastnilo rovných deset družstev, které pořadatelé rozlosovali do dvou dopoledních základních hracích skupin.

Ve skupině A byl nasazen loňský vítěz, obhájce titulu a hlavní favorit turnaje z domácího klubu Fotbal team Semanín, spolu s ním se o čtyři postupová místa utkaly celky: FC Mikuleč, Narvan Rybník, TJ Sokol Řetůvka a Masomlejni
Výsledky (v pořadí):
1.Fotbal team Semanín: Rybník 6:0, Řetůvka 7:1, Masomlejni 1:0, Mikuleč 7:0

2. Narvan Rybník : Řetůvka 1:1, Masomlejni 1:0, Mikuleč 2:1
3. TJ Sokol Řetůvka : Masomlejni 2:0, Mikuleč 0:0
4. Masomlejni : Mikuleč 2:1
5. FC Mikuleč - sympatické družstvo, jako nováček nepostoupilo do play off.

Skupinu B tvořili celky zkušených Rowdies Č.Třebová a dále Mlaďáci ze Třebový, Hvězdy, Libchavy a Keňa.

Výsledky (v pořadí):
1. Mlaďáci ze Třebový : Hvězdy 2:2, Keňa 1:1, Rowdies 4:1, Libchavy 2:1

2. Hvězdy : Keňa 3:1, Rowdies 0:1, Libchavy 2:0
3. Keňa : Rowdies 2:0, Libchavy 2:0
4. Rowdies : Libchavy 4:0
5. Libchavy - s velice mladým týmem sice nepostoupily do play off a neuhráli jediný bod, ale ve velice vyrovnané skupině rozhodně nebyly outsiderem.

Čtvrtfinálový pavouk play off, který vychází na odpolední program, proti sobě svedl celky v zajímavých a napínavých soubojích. To se ostatně odehrává každý rok, protože podobně, jako třeba v systému MS v hokeji, čtvrtfinále rozhoduje o úspěchu nebo nezdaru týmu v turnaji.

Výsledky :
Fotbal team Semanín : Rowdies Č.Třebová 4:4 ( PK 3:2).

I když domácí byly favoritem a vytvořili si náskok, dlouholetý a kvalitní účastník celek Rowdies dokázal bojovností vyrovnat. Štěstí v podobě úspěšnějších penalt nakonec poslalo do semifinále domácí.

Hvězdy : Řetůvka 1:1 (PK 2:1)

Další dlouholetý účastník ze Řetůvky dlouho vedl nejtěsnějším náskokem a měl dokonce početní výhodu v poli. V loni druhý celek konečného pořadí tým Hvězd (poskládaný z borců ze Třebovic, Lanškrouna a Letohradu) však dokázal zabojovat, vyrovnat a na penalty měl více štěstí.

Narvan Rybník : Keňa 2:1
Ve velice vyrovnaném utkání byli šťastnější borci z Rybníka, kteří zkušeností přehráli ambiciózní mladíky Keni (poskládané družstvo z domácích nadějí a hráčů z Ústí nad Orlicí).

Mlaďáci ze Třebový : Masomlejni 6:2
Mlaďáci (hráči FK Č.Třebová) nedali v tomto střetnutí unaveným Masomlejnům (jinak převážně hráčům nižších okresních soutěží a amaterům) žádnou šanci.

Semifinálové boje pomalu, ale jistě rozhodují o konečném pořadí v turnaji. Letos byly znovu vyrovnané a dramatické:

Fotbal team Semanín : Hvězdy 4:2

Hvězdy se jednoznačně vyčerpali v předchozím duelu a i když se snažili vzdorovat a výsledek dotahovali, na rozjeté domácí neměli.

Mlaďáci ze Třebový : Narvan Rybník 2:2 (PK 11:10)

Tak tohle tu dlouho nebylo. Při hře se o vítězi nerozhodlo a dále byli oba brankáři tváří v tvář střelcům hlavními postavami duelu a dlouho se zdálo, že se turnaj protáhne. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu českotřebovských po nevídané penaltové sérii.

Narvani z Rybníka si vzápětí penalty zopakovali v souboji o 3.místo proti Hvězdám. Podle tradice se v semanínském turnaji o třetí místo nehraje a rozhoduje se pouze ze značky pokutového kopu. Nabyté zkušenosti pomohly rybnickým k zisku bronzu
Narvan Rybník : Hvězdy na PK 5:3

Ve finále měli téměř celé utkání domácí hráči pod kontrolou a perspektivním Mlaďákům nedovolili odvézt cenou trofej (sud piva Gambrinus) ze semanínské půdy.

Fotbal team Semanín : Mlaďáci ze Třebový 5:2


Konečné pořadí 12.ročníku Minifotbal Cupu Semanín 2007
1. Fotbal team Semanín
(J.Štarman, R.Dlouhý, P.Petr, R.Petr, B.Sokol, M.Švihálek, R.Borek, R.Špatenka, M.Špatenka)

2. Mlaďáci ze Třebový
( J.Hotmar, J.Zadražil ml., J.Zadražil st., M.Jakš, R.Urbanec, J.Mazal, M.Štarman, K.Berky, P.Bican)


3. Narvan Rybník
(D.Šindelka, R.Beránek, M.Beránek, P.Mackerle, M.Škrob, M.Bouška, V.Synek, T.Rybka, P.Felcman)

4. Hvězdy
( P.Kašpar, J.Kašpar, J.Loskot, T.Černušák, P.Stasiowski, D.Šrůtek, L.Jelínek, T.Kåmf, M.Křivohlávek)

5. – 8. Rowdies Č.Třebová, Sokol Řetůvka, Keňa, Masomlejni

9. – 10. FC Mikuleč a Libchavy


Vydařený fotbalový den spolehlivě odřídili kvalifikovaní rozhodčí p. Jiří Jelínek, p.Tomáš Bouz oba z Třebové a p.Miroslav Bohm z Ústí nad Orlicí, kteří si zaslouží poděkování, stejně jako sponzoři akce TJ Semanín a EAS Group.

Největší dík patří pořadatelům akce z Fotbalového oddílu TJ Semanín, pro které je úroveň utkání, pohodový, „domácky“ laděný turnaj a spokojenost účastníků další motivací pro příští 13.ročník v roce 2008